چگونه جذاب باشیم

تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴

آنچه در این مطلب می خوانید

جذابیت چیست و چه نقشی در زندگی دارد؟

احساس می‌کنید که فردی جذاب هستید یا نه؟ تحقیقات نشان می‌دهند که جذابیت رفتاری می‌تواند باعث شود تا فرد 14% بیشتر از دیگران درآمد داشته باشد. جالب نیست؟ جذاب بودن مفهوم بسیار عمیقی است و بازه وسیعی از حرکاتتان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.


مثلاً شکلی که حرف می‌زنید، رفتارتان با دیگران، نوع نشست و برخاستنتان و…. کسی که جذاب است از قدرت کلام بهتری هم در میان دیگران برخوردار خواهد بود. این یعنی چه؟ یعنی اینکه روابط بهتری با آدم‌ها برقرار می‌کند و موفق‌تر در جامعه ظاهر می‌شود. اما چطور می‌توان جذابیت درونی و بیرونی را تقویت کرد؟ در ادامه خواهید خواند.

جذابیت چیست؟

جذابیت صفتی است که می‌توان با کار کردن روی ابعاد مختلف رفتاری خود آن را دست آورد. البته برخی از افراد با وجود ویژگی‌های ژنتیکی می‌توانند از دیگران در این مسیر جلوتر قرار بگیرند.

ولی باید قبول کرد که زیبایی ظاهری تنها کافی نیست.جذابیت اخلاقی می‌تواند شما را میان همه خواستنی و دلربا کند. اگر در رفتار افرادی که از نظر عموم جذاب هستند، بیشتر دقیق شوید قطعاً به نتیجه‌گیری‌های مثبتی درباره جذاب بودن می‌رسید.

الگو و الهام گرفتن از این دسته از افراد هم به شما کمک می‌کند تا رفتارهایتان را جذاب‌تر و خواستنی‌تر کنید. جذابیت حس خوبی است.البته این حس خوب فقط درونی باقی نمی‌ماند بلکه به افراد دیگری که در ارتباط با شما هستند هم انتقال پیدا می‌کند.

الگوبرداری آگاهانه از رفتارهای هر گروهی می‌تواند به شما کمک کند تا به آنها شباهت پیدا کنید. پس اگر می‌خواهید جذاب‌تر جلوه کنید حتماً در رفتارهای افراد جذاب دقیق شوید و ببینید که کدام ویژگی‌هایشان هست که آنها را متمایز و خاص می‌کند.

در ادامه به مواردی که باعث افزایش جذابیت فردی می شوند اشاره خواهیم کرد 🙂

پیشنهاد سردبیر

چگونه جذاب حرف بزنیم : چک لیست برایان ترسی

دانلود رایگان کتابچه چطور جذاب باشیم


عینک آفتابی استفاده می‌کنند خنده‌دار به نظر می‌رسد؟

چشم‌ها منشأ مهمی از اطلاعات درباره ما هستند. زمانی که شخصی از عینک آفتابی استفاده می‌کند، حالتی مرموز و غیر قابل‌نفوذ در او شکل می‌گیرد. کسی که راز و رمز دارد همیشه جذاب‌تر است.

نقد از مجله مد ال Elle

ولی حقیقت دارد. عینک آفتابی می‌تواند به جذابیت‌هایتان اضافه کند. بخش عمده جذابیت زنانه یا جذابیت مردانه افراد در ظاهر مدیون عینک آفتابی است. اما چرا؟علاوه بر اینکه عینک‌ها می‌توانند اکسسوری‌های زیبایی برای جذاب‌تر شدن ما باشند،

به مرموز و رؤیایی شدن ظاهرمان هم کمک زیادی می‌کنند.باید بدانید که چشم‌ها منشأ مهمی از اطلاعات درباره ما هستند.

زمانی که شخصی از عینک آفتابی استفاده می‌کند، حالتی مرموز و غیر قابل‌نفوذ در او شکل می‌گیرد. کسی که راز و رمز دارد همیشه جذاب‌تر است. چون افراد دیگر به دنبال کسب اطلاعات درباره او هستند ، و می‌خواهند از کارهایش سر دربیاورند. عدم حضور و رازآلود بودن تا حدی جذاب است. این را به یاد داشته باشید.

تاثیر عینک آفتابی در جذابیت

سطح آدرنالینتان را بالا نگه می‌دارند!

درصدی از هیجان در زندگی باعث می‌شود تا سطح آدرنالین در بدنتان زیاد شود. آدرنالین از غده فوق کلیوی ترشح می‌شود و در زمان‌های ترس یا فعالیت‌های شدید در بدن شاهد حضورش خواهید بود تا به شما توانایی واکنش نشان دادن بدهد.

نقد از مجله مد ال Elle

درصدی از هیجان در زندگی باعث می‌شود تا سطح آدرنالین در بدنتان زیاد شود. آدرنالین از غده فوق کلیوی ترشح می‌شود و در زمان‌های ترس یا فعالیت‌های شدید در بدن شاهد حضورش خواهید بود.

تا به شما توانایی واکنش نشان دادن بدهد.تحقیقات نشان می‌دهد که آدرنالین باعث می‌شود تا اعصاب آرام‌تر شوند و هیجانی در وجودتان پا بگیرد. البته به شرط اینکه مقدار آن کم باشد. هیجانی که شمارا فعال‌تر و بانشاط‌تر می‌کند.

فردی بانشاط که عاشق هیجان است، برای دیگران جذاب‌تر می‌شود.جذابیت شخصیتی افرادی که فعال و بانشاط هستند معمولاً بالاست. آنها به دنبال کارهایی هستند که دیگران معمولاً به سراغشان نمی‌روند. مثلاً اگر قرار باشد .

که مردی با ویژگی‌های رفتاری جذاب، نامزدش را به گردش ببرد، سعی می‌کند کاری متفاوت انجام بدهد که دیگران انجام نمی‌دهند. مثلاً به جای رستورانی عادی، ترجیح می‌دهد او را به اجرای زنده موسیقی ببرد.

جنسیت برای آنها معنا ندارد؟

یکی دیگر از نکاتی که باید در پاسخ به پرسش جذابیت چیست به یاد داشته باشید، این است که عموماً کسانی که جذاب به شمار می‌روند، نگاه جنسیت زده ندارند. یعنی چه؟ یعنی ویژگی‌ها و رفتارهای آدمی را طبقه‌بندی نمی‌کنند و معتقدند که برچسب‌زن به‌کارها و رفتارها با عناوین مردانه و زنانه حماقت است.

این دسته از افراد دارای ویژگی‌هایی هستند که هم زنان دارند و هم مردان. یعنی تلفیقی از کارهایی که به اشتباه در جامعه به عنوان زنانه یا مردانه برچسب خورده در میان رفتارها و ویژگی‌هایشان دیده می‌شود. فراغت از نگاه جنسیت زده به آنها کمک می‌کند تا نمونه‌ای از فردی رها و آزاد باشند.
رهایی و آزاد بودن بسیار جذاب است و از دید دیگران هم مخفی نمی‌ماند. همه از کسی که از چارچوب‌های احمقانه می‌گریزد، خوششان می‌آید. پس اگر به دنبال جذابیت شخصیتی هستید باید یادتان باشد که نگاه جنسیتی را از خود دور کنید و هر چیز را از منظر و دریچه دید انسان نگاه کنید نه زن یا مرد.

جنسیت در جذابیت معنی ندارد

عضوی از یک گروه هستند

اگر به دنبال جذابیت رفتاری هستید باید حواستان باشد که عضویت در یک گروه هم نقش مهمی در ارتقای سطح جذابیت دارد. کسانی که جذاب‌تر به نظر می‌رسند معمولاً در گروه‌های دوستی یا جمع قرار دارند. این دسته از افراد در گروه بهتر به نظر می‌رسند؟ علت چیست؟
ظاهراً اینکه فردی معروف است و ارتباطات زیادی دارد، نشان می‌دهد که ویژگی‌های جذابی دارد که دیگران او را می‌پسندند. حتی در تحقیقاتی نشان داده شد که تصویر افراد به تنهایی کمتر از تصویرشان در عکسی دسته‌جمعی برای افراد دیگر جذاب است. همین نشان می‌دهد که عضویت در یک گروه می‌تواند شما را جذاب‌تر جلوه دهد.

اعتماد به نفس دارند

اعتماد به نفس از عوامل اصلی جذابیت در هر فرد است. جذابیت اخلاقی شما تا حد زیادی در گروی داشتن اعتمادبه‌نفس است. کسی که این ویژگی را دارد، به خودش اعتماد دارد. یعنی خود را صاحب ویژگی‌ها و توانایی‌هایی می‌داند که قبول دارد مثبت و جذب‌اند.

نقد از مجله مد ال Elle

اعتماد به نفس از عوامل اصلی جذابیت در هر فرد است. جذابیت اخلاقی شما تا حد زیادی در گروی داشتن اعتماد به نفس است. کسی که این ویژگی را دارد، به خودش اعتماد دارد. یعنی خود را صاحب ویژگی‌ها و توانایی‌هایی می‌داند.

که قبول دارد مثبت و جذب‌اند.کسی که خودش را دوست داشته باشد، این حس را به دیگران هم القا می‌کند که لیاقت دوست داشتن و توجه را داراست. پس اگر می‌خواهید جذابیت رفتاری و اخلاقی را در خودتان گسترش بدهید باید اعتمادبه‌نفستان را تقویت کنید.

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش اعتماد به نفس، این است که روی ویژگی‌های مثبت خود تمرکز کنید و سعی‌تان این باشد که آنها را پررنگ‌تر و قوی‌تر نمایید. با اتکا به آنهاست که توانایی رشد دادن ویژگی‌های دیگر هم برایتان مقدور می‌شود.

13 نکته جذابیت در قالب ویدیو

چگونه جذاب باشیم

چندین ایده جذاب برای استفاده از لباس های قدیمی مخصوص خانوم ها

لطفا توجه فرمایید موارد موجود در این ویدیو نیاز به مهارت بالا در کار با قیچی دارد پس درصورتی طرحی رو پسند کردید لباس مورد نظر رو به خیاط داده و از اون بخواهید تا طرح را پیاده کنید.

راهکارهایی برای اینکه چگونه جذاب باشید ؟

از یک سبک زندگی سالم استقبال کنید:

یکی از راه های رسیدن به پاسخ چگونه جذاب باشیم ؟ داشتن سبک زندگی سالم می باشد

بدن سالم غالبا یک ویژگی جذاب محسوب می شود. این بدان معنا نیست که شما باید بدن ساز یا دونده ماراتن شوید. با تصمیم گیری های اساسی سالم در زندگی روزمره خود شروع کنید.

حفظ یک سبک زندگی سالم می تواند بلوغ و مسئولیت پذیری را نشان دهد که از ویژگی های بالقوه یک فرد جذاب است. خوردن میوه و سبزیجات بیشتر راهی عالی برای ایجاد نشاط در هنگام رژیم است. میوه ها و سبزیجات مملو از آنتی اکسیدان ها و رنگدانه های گیاهی است که به پوست درخشش سالمی می بخشد.

پیشنهاد سردبیر

چگونه خوشتیپ باشیم

به اندازه کافی استراحت کنید:

مهم نیست که چقدر آراسته هستید ، یا چه میزان آرایش می کنید ، مطالعات نشان داده است که افراد کم خواب از نظر سلامت دچار مشکلاتی از جمله خستگی مداوم، بی حوصلگی و … می شوند و در کل جذابیت کمتری دارند.

برای مقابله با قرمزی چشم و سایر علائم کمبود خواب، هر شب 8 ساعت بخوابید.

چگونه به اندازه کافی استراحت کنیم

خود را مرتب نگه دارید:

دندان های خود را مرتبا مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. موهایتان را شانه کنید و ناخن های خود را تمیز نگه دارید. همیشه سعی کنید بوی خوبی بدهید چراکه رایحه خوب تأثیر بسزایی در جذابیت دارد.

پر انرژی و شاد باشید:

برای اینکه دیگران را به سمت خود جذب کنید لبخند زده و اشتیاق و انرژی خود را نشان دهید تا آنها نیز مانند شما پر انرژی و شوق و شور باشند . اگر شما اینگونه باشید مطمئنا دیگران دوست دارند ارتباط بیشتری با شما برقرار کنند.

چگونه جداب باشیم 1 : زیبا نگه داشتن خود

دستان خود را نشان دهید:

به طور کلی ، وقتی نمی توانیم دست کسی را ببینیم ، در اعتماد به او مشکل داریم.

تحقیقات نشان می دهد جذاب ترین ویژگی یک فرد در دسترس بودن اوست. وقتی معاشرت می کنید ، به افراد نشان دهید که می خواهید با در دسترس نگه داشتن وضعیت بدن خود ، با آنها ارتباط برقرار کنید.

دستان خود را در جیب خود ، زیر میز یا کت خود قرار ندهید.

خوب گوش کنید:

یکی از راه های رسیدن به جذابیت و برقرار کردن ارتباط موثر با دیگران این است که شما به درستی گوش کنید. شنیدن تنها کافی نیست. بلکه شما باید زمانی که طرف مقابل تان در حال صحبت کردن با شماست نشان دهید که به حرف‌های او توجه دارید.

اما معمولا بیشتر ما وقتی کسی در حال سخن گفتن با ما است ؛ در ذهن خود سعی داریم حرف بعدی خود را آماده کنیم. همین مسئله باعث می‌شود که نتوانیم به خوبی ارتباط برقرار کنیم و در روابطمان دچار مشکلات فراوان شویم.

پس به طرف مقابل تان نشان دهید که حرف‌های او برای شما اهمیت دارد. میتوانید با اظهار نظر کردن و یا پاسخ دادن به سخنان و یا تکان دادن سر توجه تان را به او بفهمانید.

مثبت اندیش باشید:

از دیگر راه های رسیدن به پاسخ چگونه جذاب باشیم ؟، مثبت اندیش بودن است. مثبت فکر کردن و تفکر درست داشتن نه تنها می تواند موجب آرامش روحی خود شما شود بلکه احساس خوبی را به طرف مقابلتان می دهد. نا ملایمتی ها را به روی خود نیاورید. فراموش نکنید که هیچ وقت همه چیز ایده آل نیست پس همیشه نیمه پر لیوان را ببینید تا نه تنها حس خوبی داشته باشید بلکه این حس خوب را به اطرافیانتان هم منتقل کنید.

چگونه جذاب باشیم 4 ، هنر خوب گوش کردن

لبخند بزنید:

باورنکردنی است که لبخند داشتن چقدر مهم و در عین حال ساده است. وقتی لبخند می زنید ، به طور خودکار نزدیکتر ، صمیمی و دوستانه می شوید. لبخند زدن ابزاری عظیم در جذابیت است.

ادب را همیشه رعایت کنید:

منظور از باادب بودن وسواسی بودن در طرز صحبت و استفاده از کلمات قلمبه، سلمبه نیست. بلکه لازم است در رفتار با یک بزرگتر یا کوچکتر از خود، در احترام به یک خانم، احترام به خانواده و اطرافیان یا کسی که با شما ارتباط دارد، در تبریک گفتن ها و … مبادی آداب بودنِ خودتان را نشان بدهید.

نشان دهید طرف مقابل را درک می کنید:

اگر طرف مقابل شما ، زندگی غم انگیزش را برایتان تعریف می کند ، برای اینکه به او نشان دهید که درکش می کنید ، این جمله: «من واقعا متاسفم» را به زبان آورید تا او به شما بیشتر اعتماد کند.

نام افرادی که با آنها معاشرت دارید را به زبان آورید:

هنگام صحبت با دیگران برای اینکه آنها را به خود جذب کنید و احساس خوبی را نیز به آنها منتقل نمایید ، نامشان را مکررا به زبان آورید . این کار سبب بهبود روابط عاطفی ، ایجاد پیوند مستحکم تر و انتقال حس اطمینان به طرف مقابل خواهد شد. پس زمانی که با دیگران صحبت می کنید با هوش و ذکاوت عمل کنید و شخص سوم را به نام بخوانید.

چگونه جذاب باشید لبخند بزنید

واقعی باشید:

بسیاری از افراد با قرار دادن شخصیت های دروغین خودِ واقعی خود را پنهان می کنند. وقتی این کار را انجام می دهید، روابط نادرستی ایجاد می کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که خطاهای خود را پنهان کنید یا وانمود کنید که آنها وجود ندارند. خصوصیات واقعی خود را در آغوش بگیرید چراکه هیچ کس انتظار ندارد که شما کامل باشید. کسانی که به خود وفادار هستند ذاتا جذابیت بیشتری دارند. هرگز از کوتاه آمدن خجالت نکشید. واقعی بودن به معنای پذیرفتن آنچه که هستید و در نتیجه دوست داشتن خود است. هرچه احترام به خود افزایش می یابد ، جذابیت شما نیز افزایش می یابد.

با ، سر بالا راه بروید:

چگونه راه می روید ؟ با سر پایین؟ یک تغییر ساده در نحوه راه رفتن شما باعث شگفتی در نحوه دیده شدنتان توسط دیگران خواهد شد.

ارتباط چشمی برقرار کنید:

توانایی نگاه کردن به چشم دیگران اعتماد به نفس خاصی را نشان می دهد. همچنین امکان ارتباط بهتر با دیگران را فراهم می کند. برقراری ارتباط چشمی با کسانی که در اطرافتان هستند را تمرین و آنها را تصدیق کنید. نگاه کردن به چشمان آنها اهمیت دادن شما را نشان می دهد.

گله و شکایت کردن مداوم را کنار بگذارید:

شکایت نکنید!! اگر مانند اکثریت مردم هستید ، بسیاری از افکار و گفتگوهای شما شامل گله و شکایت است. شکایت مانند صندلی گهواره ای است، در ابتدا احساس راحتی می کنید و احساس می کنید کاری را انجام می دهید ، اما در نهایت به جایی نمی رسید. تمام توان خود را انجام دهید تا فردی غرغرو جلوه نکنید.

چگونه جذاب باشیم دست از گله بردارید

چگونه جذاب حرف بزنيم؛ چک لیست برای یک سخرانی یا ایجاده رابطه دوستانه از برایان تریسی

مي خواهيد شخصي پرطرفدار باشيد؟
پس بايد جذاب صحبت کنيد

اول صميميت

شخصي که به ديگران اجازه صحبت کردن نمي دهد و دائما حرف آن ها را قطع مي کند، تا خودش وارد عمل شود، در چشم ديگران يک انسان جذاب نيست. صميميت بيشتر به اين اشاره دارد خودتان باشيد. انسان ها مي خواهند خودِ واقعي شما را بشنوند.

دوري از گستاخي

به عقايد ديگران احترام بگذاريد. تفکر شما، چه درست و چه غلط، نبايد به زور به طرف مقابل تحميل شود. وقتي در مورد بحثي هيچ ايده‌اي نداريد، در دست گرفتن امور و حرف زدن درباره آن، قطعا نشانه گستاخي است. سعي کنيد همانقدر که حرف زدن را دوست داريد، شنونده خوبي هم باشيد.

واضح و شمرده صحبت کنيد

حجم صداي شما بايد به گونه‌اي باشد که خيلي راحت توسط بقيه شنيده شود، اما نبايد باعث آزار هم شود. اگر زيادي لکنت زبان داشته باشيد يا اينکه صداي تان فقط در حد پِچ‌پِچ به گوش برسد، حضورتان در گفت‌وگو و جمع ناديده گرفته خواهد شد و شايد ديگران مدام وسط صحبت‌ شما ورود کرده و رشته‌ي کلام‌ را قطع کنند.


تند صحبت کردن رفتار ناپسندي است که باعث مي‌شود ديگران نتوانند صحبت‌هاي شما را دنبال کنند و منظورتان را متوجه شوند. در مورد افرادي که بسيار سريع حرف مي زنند، احتمال بيشتري وجود دارد تا مخاطب (فرد شنونده) از جايي به بعد ديگر به ادامه‌ صحبت‌ها گوش ندهد. پس کمي شمرده تر کلمات را ادا کنيد و حتما بين جملات، کمي مکث داشته باشيد.

به طور منظم نفس عميق کشيده و آب بنوشيد

نفس عميق از جالب ترين و مهم ترين اصول جذابيت صدا به شمار مي‌رود. اغلب مردم موقع تند صحبت کردن، نفس هاي تند و کوتاه مي کشند و به همين علت صدايشان تودماغي و نازک به گوش مي رسد. سيراب بودن بدن به بهبود کيفيت صدا کمک مي‌کند. اگر در طول روز به جاي آب، از نوشيدني هايي مثل قهوه، نوشابه و غيره استفاده کنيد، از رطوبت مورد نياز تارهاي صوتي‌ کاسته خواهد شد و در نتيجه جذابيت صدايتان پايين مي آيد.

صحبت هاي خود را پر حرارت دنبال کنيد

براي اينکه بتوانيد پرحرارت و با انگيزه صحبت کنيد، بايد شخصيت، محتواي کلام و قصدتان از پيامي که به مخاطب مي ‌رسانيد همگي برآيند يکساني داشته باشند. شخصيت يعني : همه‌ افکار و تجاربي که موجب تفاوت هاي فردي مي‌شوند و به شرايط منحصربه‌ فرد زندگي افراد بستگي دارند.

با صداي بلند تمرين کنيد

براي اينکه ياد بگيريد درست کلمات را ادا کنيد و سرعت و بلندي صداي خود را کنترل کنيد، بايد با صداي بلند تمرين کنيد. توصيه ما اين است، متني از يک کتاب يا مجله را در دست بگيريد و با صداي بلند براي خودتان بخوانيد.

هنگام صحبت کردن لبخند بزنيد

دوستانه و دلگرم ‌کننده صحبت کنيد. مخاطب‌ نسبت به شما و محتواي کلام ‌تان قضاوت بهتري خواهد داشت. بنابراين اگر خشونت ‌آميز، کنايه دار و کسل ‌کننده صحبت کنيد، روي مخاطب‌ حرف هاي‌تان، تأثير منفي خواهيد گذاشت. به منظور لطيف کردن طرز صحبت، هنگام صحبت لبخند بزنيد .

دايره لغات خود را گسترش دهيد

هرچه کلمات بيشتر و جديدتري در گفتار خود استفاده کنيد، مطمئنا تاثير زيادي در جذب مخاطب خود خواهيد داشت. (البته باید توجه کنید که استفاده زیاد از این مورد باعث کاهش جذابیت هم خواهد شد راحل خوبی که برای افزایش جذابیت برای این موضوع میشه استفاده کرد اینه که شما از کلماتی استفاده کنید که کم تر استفاده می شوند و فرد مخاطب آن را می دانند و این باعث ایجاد حس خوشایندی در فرد مقابل می شود)

سعي کنيد با لحن مخصوص به خود صحبت کنيد

اينکه يه نوع خاص از گفتار را داشته باشيد، قطعا در ذهن مخاطب قرار مي گيرد و هر موقع آن تن صدا و لحن را بشنود، به ياد شما خواهد افتاد. هر روز در اين باره کمي تمرين کنيد.

تمام راز های جذابیت انسان های دوست داشتنی

برخی از انسان‌ها باوجود عدم بهره‌مندی از بعضی چیزها مثل پول، چهره‌ی زیبا و یا ارتباطات اجتماعی گسترده، همیشه انرژی و اعتمادبه‌نفس خاصی دارند. حتی شکاک‌ترین انسان‌ها هم نمی‌توانند در برابر این شخصیت‌های جذاب مقاومت کنند و از خود ترشرویی نشان دهند. این‌گونه آدم‌ها در هر محفلی می‌درخشند؛ همان‌هایی که برای کمک، راهنمایی و مصاحبت، اولین گزینه‌ی هرکسی خواهند بود.

شخصیت آن‌ها به‌گونه‌ای است که همه را به این پرسش وامی‌دارد: «او چه چیزی دارد که من ندارم؟ چه چیزی او را تا این حد جذاب می‌کند؟» اما واقعاً تفاوت آن‌ها با دیگران چیست؟ احساس ارزشمند بودن آن‌ها از درونشان نشأت می‌گیرد. این‌گونه افراد هیچ‌گاه به دنبال تأیید دیگران نیستند، چون آن‌قدر اعتمادبه‌نفس دارند که آن را در خودشان پیدا می‌کنند. عادات خاصی وجود دارند که شخصیت‌های جذاب و با اعتمادبه‌نفسی مثل این برای حفظ دیدگاه سازنده‌ی خود به‌صورت روزانه به‌کار می‌بندند. برخورداری از چنین اعتمادبه‌نفسی زاییده‌ی شانس نیست. پس وقت آن فرارسیدهاست عادات این‌گونه افراد را مطالعه کنید، بلکه بتوانید از آن‌ها به نفع خود بهره ببرید و اعتمادبه‌نفس تر و جذابیت بیشتری برای خود خلق کنید.

۱- رفتار محترمانه با «همه»

مخاطب آن‌ها چه بزرگ‌ترین مشتری‌شان باشد و چه گارسون رستوران، رفتارشان همیشه و بدون استثنا مؤدبانه و محترمانه خواهد بود. شخصیت‌های دوست‌داشتنی این را به خوبی درک می‌کنند که هرچقدر هم با فرد مقابل خود رفتار محترمانه‌ای داشته باشند، اگر در مقابل او با شخص دیگری غیرمؤدبانه رفتار کنند، ارزش رفتار مؤدبانه‌ی خود را نیز از بین خواهند برد.


۲- پیروی از قانون پلاتینی

قانون طلایی «با دیگران همان‌گونه رفتار کن که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند» یک اشکال اساسی دارد: این قانون فرض را بر این می‌گذارد که همه دوست دارند یک جور با آن‌ها برخورد شود و این اصل را نادیده می‌گیرد که هرکسی ممکن است با چیزهای کاملاً متفاوتی خوشحال شود. یک نفر از شناخته شدن در میان جمع خوشش می‌آید، درحالی‌که یک نفر دیگر از اینکه در مرکز توجه قرار بگیرد متنفر است.

اما قانون پلاتینی می‌گوید: «با هرکسی آن‌گونه رفتار کن که خودش دوست دارد» و به‌این‌ترتیب این اشکال را برطرف می‌کند. انسان‌های جذاب و دوست‌داشتنی در «خواندن» خواسته‌های دیگران مهارت بسیار زیادی دارند و رفتار خود را طوری تنظیم می‌کنند که باعث خوشایند آن‌ها شود و به آن‌ها احساس راحتی بیشتری ببخشد.

۳- عدم استفاده از گفتگوهای کوتاه

استفاده‌ی صرف از گفتگوهای کوتاه تضمین‌شده‌ترین راه برای جلوگیری از برقراری ارتباط حسی در مکالمه است. شما وقتی مثل آدم‌آهنی با دیگران برخورد کنید، مغز آن‌ها را روی حالت ناوبری اتوماتیک قرار خواهید داد و این باعث می‌شود کسی با شما احساس نزدیکی نکند.
افراد دوست‌داشتنی با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کنند و حتی در گفتگوهای روزمره و کوتاه نیز عمیق می‌شوند. علاقه‌ی ذاتی آن‌ها به دیگران باعث می‌شود به‌راحتی سؤالات خوبی بپرسند و آنچه در جواب می‌شنوند را به دیگر جنبه‌های مهم زندگی گوینده ارتباط دهند.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی ما بر این بوده است تا به برخی از راهکارهای رسیدن به جذابیت بپردازیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله بتوانید برای افزایش جذابیت خودتان، استفاده بهینه را کنید ما به شما برای جذاب تر شدن، استفاده از دوره های غیر حضوری عزت نفس، جذابیت در رابطه و هوش هیجانی را پیشنهاد می دهیم.

توجه داشته باشید مقاله به اتمام رسید بخش های بعدی تکه های خلاصه مقاله بالا هستند

 1. چگونه جذاب باشیم

  شاید برای شما هم سوال ” چگونه جذاب باشیم ؟ ” پیش آمده باشد. بهتر است بدانید که همه‌ ما دوست داریم جذاب باشیم و در جمع ‌های مختلف توجه‌ ها را به خود جلب کنیم. جذابیت یک جنبه ظاهری و فیزیکی دارد که چندان تحت کنترل ما نیست و یک جنبه رفتاری که می‌توانیم آن را تقویت کنیم و به جذابیت خود اضافه کنیم. ادامه در مقاله

 2. راز جذابیت و محبوبیت نزد دیگران چیست؟

  حتما شما هم با افرادی که خیلی چهره زیبایی ندارند اما از نظر دیگران جذاب و دوست داشتنی هستند؛ برخورد داشته اید!! راز این جذابیت و محبوبیت آنها نزد دیگران چیست؟ اگر می خواهید شما نیز چهره ای دوست داشتنی تر از قبل در نظر دیگران داشته باشید ، بهتر است برخی از رفتارهای خود را تغییر دهید. پس با ما در مقاله << چگونه جذاب باشیم ؟ >> همراه باشید.

 3. راهکارهایی برای اینکه چگونه جذاب باشید ؟؟؟

  راهکارهایی برای اینکه چگونه جذاب باشید :
  از یک سبک زندگی سالم استقبال کنید:
  یکی از راه های رسیدن به پاسخ چگونه جذاب باشیم ؟ داشتن سبک زندگی سالم است ؟؟؟ ….. ادامه در مقاله

 4. بدن سالم غالبا یک ویژگی جذاب محسوب می شود یا نه ؟؟؟؟

  بدن سالم غالبا یک ویژگی جذاب محسوب می شود . این بدان معنا نیست که شما باید بدن ساز یا دونده ماراتن شوید. با تصمیم گیری های اساسی سالم در زندگی روزمره خود شروع کنید. حفظ یک سبک زندگی سالم می تواند بلوغ و مسئولیت پذیری را نشان دهد که از ویژگی های بالقوه یک فرد جذاب است. خوردن میوه و سبزیجات بیشتر راهی عالی برای ایجاد نشاط در هنگام رژیم است. میوه ها و سبزیجات مملو از آنتی اکسیدان ها و رنگدانه های گیاهی است که به پوست درخشش سالمی می بخشد.

 5. “به اندازه کافی استراحت کنید تا جذاب شوید” آیا درست است ؟؟؟

  به اندازه کافی استراحت کنید:
  مهم نیست که چقدر آراسته هستید ، یا چه میزان آرایش می کنید ، مطالعات نشان داده است که افراد کم خواب از نظر سلامت دچار مشکلاتی از جمله خستگی مداوم، بی حوصلگی و … می شوند و در کل جذابیت کمتری دارند. برای مقابله با قرمزی چشم و سایر علائم کمبود خواب، هر شب 8 ساعت بخوابید.

 6. چطور به خودم برسم ؟؟؟

  خود را مرتب نگه دارید:
  دندان های خود را مرتبا مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. موهایتان را شانه کنید و ناخن های خود را تمیز نگه دارید. همیشه سعی کنید بوی خوبی بدهید چراکه رایحه خوب تأثیر بسزایی در جذابیت دارد. ادامه در مقاله

 7. لبخند تاثیر زیادی بر جذابیت دارد ؟؟؟؟

  پر انرژی و شاد باشید:
  برای اینکه دیگران را به سمت خود جذب کنید لبخند زده و اشتیاق و انرژی خود را نشان دهید تا آنها نیز مانند شما پر انرژی و شوق و شور باشند . اگر شما اینگونه باشید مطمئنا دیگران دوست دارند ارتباط بیشتری با شما برقرار کنند. ادامه در مقاله

 8. موارد بیشتر در مقاله

  خود را چگونه نشان دهید ؟؟ ، دستان خود را نشان دهید ؟؟!!!

4.6 10 رای ها
امتیاز شما به مقاله

لینک کوتاه مقاله

thejacket.ir/blog/?p=4162

مشترک شدن
به من اطلاع بده که
guest
6 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدید ترین ها بیشترین رأی
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها
رضا عباسی

سپاس از اطلاع رسانی خوبتون

مینا

خیلی عالی بود ممنون از سایت عالی تون

مینا

خیلی عالی بود ممنون

رضا

خیلی جذاب بود ممنون

مریم

خیلی عالی بود به خصوص این ویدئو ۱۲ دقیقه من چندتا از لباس های قدیمی رو با این روش های که گفته شدن از نو دارم استفاده می کنم

تازه ترین مقالات

poster-how-to-be-handsome
راز های خوشتیپ بودن
poster-Dress-up
تا کردن لباس ها
poster-size-sample
انتخاب سایزبندی مناسب